DavutErarslan 10 von 109Oy 5 Kritik
1 Bugün ki yazımızda bloggerda neyin neyi ifade ettiğini anlatacağız. Bunun sebebi daha sonraki yada önceki eklentileri sitenize kurmak istediğiniz taktirde kendi isteğinize göre yer seçmenizdir.

2 Atıyorum ben yorum sayısının sitenize eklemek istediğiniz yeri anlatırken yazıların hemen altını belirleyerek anlatıyorum. Sizin ise hemen başlığın yanına eklemek isteğiniz olabilir. Bu durumda yapmanız gerekenlerin ne olduğunu yorum şeklinde sorarak cevap beklemek olmamalıdır. Kendinizi geliştirmeli, kendi ihtiyacınızı kendiniz görebilmelisiniz.

3 İşte yukarıda belirttiğim sebeplerden ötürü bu yazıyı yazıyorum. İlk önce temada yazıları <data:post.body /> etiketinin belirttiğini bilmeniz faydanıza olacaktır. Bu etiket yazınızın içeriğini belirtir. Bu kodu altı yada üstüne ekleyeceğiniz kod yazınızın eklediğiniz bölümünde çıkacaktır.


4 İkinci olarak öğrenmeniz gereken ve belkide yazı içeriği kodundan sonra gelen en önemli kodlardan biriside <data:post.title/> adlı yazımızın başlığını belirten koddur. Bu kodu farklı bir bölmeye eklerseniz yazınızın başlığı orada çıkacaktır.

5 Bu iki kod site içerisindeki kodların temelini oluşturuyor diyebilirim. Bu iki kodu blun ve hemen altındaki üstündeki kodları araştırın. Biraz ingilizceniz varsa o kodlarında neye yaradığını anlayacakınız. Örneğin <data:comment.timestamp/> etiketininin yorumlar için zamanı belirttiğini kodallıkla anlayabilirsiniz.

6 Bu basit yazımızın ardından bloggerlar için çok yararlı kullanışlı bilgiler gelmeye devam edecek. Bizi takip edin.
aLi dedi ki...

Hocam buna benzer yazılar anlatmaya devam etseniz iyi olur aslında. Hani eklentiler paylaşmanız güzel de ama temamızı kendimiz düzenleyebilmemiz için bu tür bilgilere de ihtiyacımız var. Mesela bu tür şeyleri öğrenmenin yanında kendi temam da istediğim gibi değişikliler yapabilmem için daha ne tür bilgilere ihtiyacım var? html, css.. vs.

Yorum gönderirken lütfen alakalı yorumlar yollayın.

Burada yer alan Haber7 haberleri ile güncel hayattan haberdar olun. Davut Erarslan haber eklentisi vardı önceden onu da bir ara eklerim.

Daha fazka haber için tıkla. Haber7 haberleri
blogger"