DavutErarslan 10 von 109Oy 5 Kritik
1 2012 yılında tasarlanan 4+4+4 yasasına bağlı olarak ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin haftalık ders programı değişti. Buna bağlı olarak artık öğrenciler farklı saat sayısında ders görecekler. Yeni alınan karara göre sadece ders saatlerinde değil zorunlu derslerde de değişme olacak ve haftalık ders çizelgesi başka bir boyut kazanacak. Merak edenler için İlkokul ve ortaokul için 2012 yılı haftalık ders programı şu şekilde;

Matematik - Tüm sınıflarda 1 saat artırılacak
Yabancı dil eğitimi - 2. sınıfta başlayacak
Fen bilimleri - 3. sınıfta başlayacak

1. sınıf haftalık ders saati sayısı: 26
2. ve 3. sınıf haftalık ders saati sayısı: 28
4. sınıf haftalık ders saati sayısı: 30
5. ve 6. sınıf haftalık ders saati sayısı: 28
7. ve 8. sınıf haftalık ders saati sayısı: 29


2 İlkokul zorunlu dersler: Türkçe, matematik, hayat bilgisi, fen bilimleri, sosyal bilgiler, yabancı dil, din kültürü ve ahlak bilgisi, görsel sanatlar, müzik, oyun ve fiziki etkinlikler, trafikgüvenliği ve insan hakları, yurttaşlık ve demokrasi.

3 Ortaokul zorunlu dersler: Türkçe, matematik, fen bilimleri, sosyal bilgiler, İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, yabancı dil, din kültürü ve ahlak bilgisi, görsel sanatlar, müzik, beden eğitimi ve spor, teknoloji ve tasarım ve rehberlik ve kariyer planlama.


4 Burada gördüğünüz uygulamalar gelecek eğitim öğretim yılından itibaren 1. ve 5. sınıflardan başlanmak üzere kademeli uygulanacak.

5 Not: Eğer çocuğunuzun hangi okula otomatik yerleştirildiğini öğrenmek istiyorsanız, lütfen tıklayınız.

Yorum gönderirken lütfen alakalı yorumlar yollayın.

Burada yer alan Haber7 haberleri ile güncel hayattan haberdar olun. Davut Erarslan haber eklentisi vardı önceden onu da bir ara eklerim.

Daha fazka haber için tıkla. Haber7 haberleri
blogger"