DavutErarslan 10 von 109Oy 5 Kritik
1Merhabalar, sanırım yaz mevsiminin başlangıcı, okulların tatili ve rahmete açlık aklınıza "Orucun başlangıcı ne zaman ?" sorusunu getiriyordur. Madem bu kadar meraklısınız hemen cevap verelim ancak isterseniz kısa bir iki cümle kuralım. Bu yılki oruç ayı oldukça sıcak bir ay olan temmuz ayında başlıyor. Ağustos ayında bitecek olan oruç bu yıl zor geçecek gibi gözüksede yüce rabbimizden niyazımız bizlere oruç tutmayı nasip etmesi ve kolaylık vermesidir.

Ramazan Ayı Ne Zaman Başlıyor ?
Allah (c.c.)20 Temmuz 2012 Cuma Ramazan Ayı (Oruç) Başlangıcı
18 Ağustos 2012 Cumartesi Arafe Günü
19 Ağustos 2012 Pazar Ramazan Bayramı’nın 1. Günü
20 Ağustos 2012 Pazartesi Ramazan Bayramı’nın 2. Günü
21 Ağustos 2012 Salı Ramazan Bayramı’nın 3. Günü


2 Tablodada gördüğünüz gibi başlangıç tarihi ve bitiş tarihi belirli. Eğer sizde tüm iller için daha detylı bilgi almak ve gün gün takip etmek isterseniz Ramazan İmsakiyesi adlı blog sitesini takip edebilirsiniz.

Kimler Oruç Tutabilir ?
Soru

3 Malum oruç tutmak her müslüman için fazz değildir. Bunun için dinde belirli kurallar mevcuttur. Bizlerde sizler için kimlerin oruç tutabileceğine dair "Kimler Oruç Tutabilir ?" adlı sayfayı hazırladık. Buyrun gerekli bilgileri edinin. Ayrıca bayram namazı vakitleri için hazırladığımız sayfayıda ziyaret edebilirsiniz.

Yorum gönderirken lütfen alakalı yorumlar yollayın.

Burada yer alan Haber7 haberleri ile güncel hayattan haberdar olun. Davut Erarslan haber eklentisi vardı önceden onu da bir ara eklerim.

Daha fazka haber için tıkla. Haber7 haberleri
blogger"