DavutErarslan 10 von 109Oy 5 Kritik
Not:Btemplates bir BloggerTemplates yada Türkçesiyle Blogger Temaları yayımlanan ve şu günlerde internette oldukça popüler olan bir 2 kolunlu,3 kolonlu ve diğer kategorilere ait temaların yayımlandığı aktif sitedir.Şu günlerde benimde temalarıma rastlayabileceğiniz blogta özelikle Worpress yada Css çevirisi yapılmış bir çok temalara rastlamak mümkündür.İlk başlarda yayıma alınmayan temalar gün geçtikçe kendini geliştiren ben tarafından editleyip halen adresine gönderilmektedir.Bu noktadan sonra alacağınız bilgiler ve tema adresleriye kendinize daha uygun Blogger teması bulabilir ve blog adresinizi daha görselleştirebilrsiniz.

Merhabalar, bugünki yazımı yazmadan önce şunları söylemek istiyorum.Bu yazımla hedefim Btemplates aramasında ilk beş sırada yer alabilecekmiyim alamayacakmıyım.Bunun içinde yazıyı yazarken belirli başlı bir çok blogger kurallarına dikkat edeceğim.Biraz üzerinde çalışacağım yazı ile siz değerli blogger google işbirliğini kullanarak sitelerini kullanan sizlere biraz bilgi vereceğim.Fakat burada vereceğim bilgiler daha çok temaları önizlemeli olarak sizlere sunmak olacak.Site hakkında ne kadar bilgi verebilirim ki ? Zaten gerekli tüm bilgileri ekleyip site içeriğiyle uygun birkaç tema adresi verip kapanış konuşmasını yapacağım :) Evet şimdi başlıyoruz umarım bu yaz ile hedeflerimize ulaşmış oluruz.İlk önce sitenin kuruluş tarihini, sahibini ve diğer bir kaç bilgiyi vereyim.
BloggerTemplates by Btemplates.com

Sitenin açılış tarihini tam olarak bilmiyorum fakat sitenin 'About' kısmında yazanlara göre 2008'den beri bu işin içindelermiş.İki kişilik kadrodan oluşan sitede yazarların isimleri Claudia ve Francisco..Aynı zamanda bu kişilerin bloglarına baktığımız zaman Blogandweb adlı ünlü bir siteninde Francisco'ya ait olduğunu görüyoruz.Sitenin içerği Blogger Temaları olmasına rağmen kullandığı alt yapıya baktığımız zaman; WordPress (curiously) Digona icons, Icojoy ve IconBuffet sistemlerini kullandığını görüyoruz.Burada dikkatinizi çekmek istediğim nokta ise Blogger kullanıcısı olarak WP gibi rakip bir dev sistemi kullanarak bir nevi ikisininde vazgeçilmez olduğunu göstermek istiyorlar.

Sitenin "Tema Yazarları" adlı kısmına bakınca (Authors) hep yirmi tema üstü kullanıcı isimlerini görüyoruz.TemplatesByBlogger isimli kullanıcı olan benim şimdilik az sayıda temam yazımlandığı için şuan itibariyle ismim bulunmuyor.Şuan itibariyle Btemplates.com adlı sitede 1531 tane bedava blogger teması bulunuyor.Her geçen gün artış gösteren bu sayının gün geçtikçe daha arttığı görülüyor.Sitedeki bir çok bilgiyi buraya aktardık fakat son olarak Faqs adlı bölümdeki blogger tema kurulumu ve kurulduktan sonra neler yapılması gerektiği ile ilgili bir kaç bilgi vermek istiyorum.Bu bölümdeki tema kurulumu anlatımı sadece Btemplates.com adresinden indirilen temalar için geçerlidir.Zaten bu siteye yollanılan temalar ilk önce frencesco yada cloudia tarafından editlenip sonra temayı konuluyor.Burada bunları yaparken bir çok düzenleme yapılıyor, bunun içinde yapılan düzenlemelerin sizler tarafından düzenlenmesi için yapılması gerekenler bu bölümde anlatılmış.

Bu noktaya kadar Blogger Templates sitesi hakkında genel olarak bilgiler verdik fakat bu noktadan sonra hangi tür temaların yer aldığı ve beğendiğim bir kaç temayı burada koyarak yazıyı bitirmeyi planlıyorum.Sitede 1,2,3 ve kolonlu temaların yanı sıra; wordpressten çevirilen temalar, premium, magazin, resimsiz, resimli temalar yer alıyor.Özellikle magazin ve wordpress'ten çevirilen blogger temaları çok tutuluyor fakat indirilen templateslere baktığımız zaman header bölümünün çiçekli böcekli olanlarının daha çok indirlidiğini görüyoruz.Özellike NotepadChaos adlı blogger temanın benzeri temaların yer aldığı sitede şuana kadar en çok indirilen blogger teması 'Cute Toon' adlı 195.000 gibi dudak uçuklatıcı bir sayı ile göz dolduruyor.

Bende bu rakamlara bakınca insanların daha çok bu tarzdaki temaları beğendiğini gördüm ve buradada en çok indirilen 5 temayı sizlere sunacağım.Tabiiki bunları indilirme sırasına göre ekleyeceğim ve bir tanede magazin template ekleyeceğim.Hadi hepiniz sağlıcakla kalın; buyrun temalar.


CuteToon by Btemplates.com
cutetoon blogger template
Demo | DownloadKids style by Btemplates.com
Kids style
Demo | DownloadNotepad Chaos by Btemplates.com
Notepad Chaos
Demo | DownloadCreative Color by Btemplates.com
creativeart
Demo | DownloadFerias Color by Btemplates.com
ferias
Demo | DownloadBugünkü yazımızın bu kadar olduğunu bilmenizi isterim.Ayrıca bu yazı ben(Davut Erarslan) tarafından yazılmıştır ve başka sitelerde yayımlanmaması rica olunur.
Eyüp Aktuğ dedi ki...

slm davut. bu temaların alt tarafında çevirenlerin imzasını silmek suç sayılır mı. (senin temaların dışında :)

muhaber dedi ki...

Google'de btemplates sonuçlarında ilk beşte olmanız için yorumların da bir payı olmalı :) Bu yüzden yorumlarımızı da es geçmemeliyiz.

Gerçekten de btemplates konusunda güzel bir kaynak olmuş. Özellikle yeni tema değiştirdiğim bu günlerde, böyle sitelere çok muhtacız. Ferias temaasını nasıl da önceden görmemişim hayret :S Gerçekten çok güzel bir tema :)

Davut Erarslan bu işte bir numara.

Sade dedi ki...

Davut, bu yazılar saddece arama motorlarına hizmet etmeye başladı mı bana mı öyle gelmeye başladı?

Adsız dedi ki...

Özellikle günlük yazacaklar için, eğlenceli templateler. Teşekkür ederim.
http://www.gercektavla.com

Davut Erarslan dedi ki...

Hedefler tamamlanmış ve sitemiz "Btemplates" ve "Btemplates.com" aramalarında ikinsi sıradaki yerini almıştır.

Hadi hayırlı olsun :)

Yorum gönderirken lütfen alakalı yorumlar yollayın.

Burada yer alan Haber7 haberleri ile güncel hayattan haberdar olun. Davut Erarslan haber eklentisi vardı önceden onu da bir ara eklerim.

Daha fazka haber için tıkla. Haber7 haberleri
blogger"