DavutErarslan 10 von 109Oy 5 Kritik
Şu an itibariyle alexa rankımız 170k oldu.120k'dan 50k düşerek 170k oldu sıralam gerçekten kötü.Ne oldu bilmiyorum ama durumlar eskiden iyiydi.Şimdi pr 4 alexa 170k bakalım sonuç ne olacak hadi alexa.

Alexa Rank Nedir ? Türkiye'nin En yüksek ranklı siteleri neler ?

Evet arkadaşlar google için alexa rank kavramının ne kadar önemli olduğunu sölemeye gerek yok heralde..Alexa Rank, Websitelerin dünya sıralamasını gösteren bir puanlama sistemidir.Türkiye'deki en yüksek ranklı site Milliyet.com.tr ve Oyunlar1.com Bu iki site dünya sıralaması bakımından iyi bir yere sahipler.

Alexa Rank Nasıl Yükseltilir ?

Alexa rankda yükselmek için günde güncel olarak 3-4 yazı yazmayla yükselinir ama bu o kadarda etkili olmaz.Bunun için yapılması gereken en güzel uygulamalar aşağıda..

1."Alexa toolbar" kurun.Ayrıca Firefox'un "SearchStatus" eklentisini kurun..

2.Herkesi "Alexa toolbar" kullanmaya teşvik edin.Eğer ofiste çalışıyorsanız bilgisayarların hepsine kurun yada internet cafelerde belirli bir ücret karşılığı tüm bilgisayarlada giriş sayfasını kendi siteniz yapın..

3. Arkadaşlarınızın sitenizin "Alexa" profilini incelemelerini ve tanıtmalarını sağlayın.

4."Alexa" hakkında yazılar yazarak alexa içerikli bir kategori oluşturun.

5.Büyük forumlara örn : r10.net gibi forumlara üye iseniz sık sık mesaj yazın yazdığınız her yazının altına yani imza bölümüne sitenizin linkini ekleyin çünkü alexada yükselmenin en büyük yöntemi olan toolbar bu forumlarda kullanılır sizede faydası olur..

6.Alexa rankı yüksek sitelerde yazı yada banner link alın.Bu sitenizin yükselmesi için gerçekten önemli bir ayrıntı.

7.Alexa widgetleri kullanın (bkz : benim sayfanın yazılarının altında) .

Bu yazı için Düşüngeç Yazarı Tabuhan'a Çok teşekkür ediyorum..

Yorum gönderirken lütfen alakalı yorumlar yollayın.

Burada yer alan Haber7 haberleri ile güncel hayattan haberdar olun. Davut Erarslan haber eklentisi vardı önceden onu da bir ara eklerim.

Daha fazka haber için tıkla. Haber7 haberleri
blogger"