DavutErarslan 10 von 109Oy 5 Kritik
Bir tane forumda bir arkadaşın hediye ettiği 100% özgün bir sağlık makalesi vardı elimde.Bende elimde boş kalmasın diye siteye ekledim.Umarım bu "Sağlık Bilgileri" size yararlı olur.Neyse ben yazıyı ekleyip çıkayım.

Dogal güzellik sırrı - Dogal Güzelligin Sırrı

Saglıklı ve canlı saçlara sahip olmak kadın-erkek herkesin dış görüntüsüne güzellik katıyor.Ancak stres,ani üzüntü,duygu degişimleri,sigara,alko ve dengesiz beslenme gibi birçok faktör saç saglıgını olumsuz etkiliyor.Mevsim geçişleri saçların yıpranmasına ve dökülmesine yol açabiliyor.Bu nedenle kışı geride bırakıp bahara "merhaba" dedigimiz bugünlerde, saç saglıgımıza ekstradan özen göstermemiz gerekiyor.

Yoğurt Ve Yumurta Yiyin -Sağlık için

Saglıklı saçlara sahip olmak için öncelikle saglıklı beslenmek gerekiyor.Tahıllı gıdalar,sebzeler ve çim suyu içerdikleri vitamin ve minarellerle hem vücudu, hemde saçları besliyor.Yumurta,hindi,ay çekirdegi,brokli ve ev yapımı yogurda saç saglıgı için bol tüketilmesi gerken gıdalardan.Ayrıca saçı besleyen ve onaran şampuanları ve saç bakım ürünlerini kullanmakta şart.Üstelik bu bakım ürünlerine dünyanın parasını yatırmanız gerekmiyo.

Saç Kurulugunun İlacı Ceviz ve Bal Saçlarınız Kurumasın !

Malzemeler;
1 fincan kaynar su
1 tatlı kaşıgı bal
1 tatlı kaşıgı badem yagı
1 tatlı kaşıgı ceviz yagı
Yarım limonun suyu
Yarım keten tohumun yagı

Hazırlanışı;Bütün malzemeleri karıştırıp, karışımı ısıtın.Saç diplerinize iyice yedirin ve streçle sarın.1 saat beklettikten sonra yıkayın.Bu karşım saçlarındaki kurulugu alır. ve yıpranmayı azaltır.

Deri kokusunu önleme-Deriniz Mis Gibi Koksun Tarifi Burada

Saç derisi kokabilir.Bu;bir hastalık olabilecegi gibi gün içinde alınan gıdalardan da kaynaklanabilir.Kokuyu engellemek için 1 litre suda 1 tutam karanfili 10 dakika boyunca kaynatın.15 dakik demlendirip içine 1 tatlı kaşıgı lavanta yagı katın ve saçlarınıza sürün.Bu karışım derinizin mis gibi kokmasını saglayacaktır.
Saçlarınızdaki kepek sorunu-Saçlarınızdaki Kepek Sorununu Elma Sirkesi ile Aşın İşte Tarifi

Malzemeler;
1 fincan maden suyu
1 çorba elma sirkesi
1 çorba kaşıgı polen tozu
1 çay kaşıgı deniz tuzu

Hazırlanışı;Bütün malzemeleri karıştırın ve karşımı saçlarınıza sürün.1 saat beklettikten sonra saçlarınızı yıkayın.Bu karışım kepek probleminizi yenmenizi saglar.
Saçlarınıza parlaklık kazandırmak
Saçlarınıza Parlaklık mı Kazandırmak İstiyorsunuz?Buyrun Tarifi Burada
Bir kahve fincanı ılık zeytinyagını 1 çorba kaşıgı un haline gelmiş maya ile karıştırın.Bu karışımı boyagibi saç diplerinize sürün.Sonra bir streç ile sarın.En az 2 saat saçınızda beklettikten sonra saçlarınızı şampuanla yıkayın.Bu karşım saçlarınıza bakım yapar.Saçlarınızın canlı ve parlak bir görüntü kazanmalarını saglar.

Yorum gönderirken lütfen alakalı yorumlar yollayın.

Burada yer alan Haber7 haberleri ile güncel hayattan haberdar olun. Davut Erarslan haber eklentisi vardı önceden onu da bir ara eklerim.

Daha fazka haber için tıkla. Haber7 haberleri
blogger"