DavutErarslan 10 von 109Oy 5 Kritik
Bugün internette javascript kodlarına bakarken baktım bir kod ama çok beğendim bende bundan çok güzel yazı çıkar dedim.Sonra o hesap makinesi kodunun çalışmadığını fark ettim.Bnede internette yeni js ile hazırlanmış Hesap makinesi kodu bulmaya çalıştım.Ve sonunda Site Kodları adlı sitede güel bir js kodu buldum.Fakat sonra vazgeçtim.Daha kullanışlı olsun diye başka bi tane buldum.Ve bende sitede denedim ve bukodu buldum.Ve ekledim.Her yazıda verdiğim yazı bilgilerini bu yazıdada vereyim dedim.Şimdi hesap makinesi ile ilgli tüm bilgiler ve hesap makinesini aşağıda bulabilirsiniz.
İlk önce Wiki'den Hesap Makinesi Nedir Öğrenelim

Hesap makinesi, ilk zamanlar dört işlemi yapabilen, daha sonraları geliştirilerek her türlü sayısal işlemi yapar duruma getirilen elektronik veya mekanik bir araçtır.

İlk hesap makineleri abaküsler idi. 1623 yılında Wilhelm Schickard ilk kez dört işlemi bir arada yapabilen hesap makinesini Almanya’daki Heidelberg Üniversitesinde geliştirdi. Schickard geliştirmiş olduğu araç ile astronomi, matematik, alan ölçümleri, yüz ölçümü hesaplama ve haritacılık işlemlerinde kullanmıştır. Geliştirmiş olduğu cihaz oldukça karmaşık ve herkesin kolaylıkla kullanamayacağı bir çalışma sistemine sahipti.Fakat daha sonra çok kolay ve kullanışlı oldu.


Aşağıdaki hesap makinesi (basit hesap makinesi-en altta=url) nasıl çalışıyor ?

Aşağıdaki hesap makinesi normal bildiğiniz gibi 2*2=4 gibi çalışıyor.Bunu anlatmaya gerek yok tabi.Fakat biz yinede bi iki ufak bilgi verelim ;)hesap makinesindeki sayı yazdığımız kısmın yanında bulunun "c" tuşu hesap makinesini temizliyor.(İngilizce clear=temizleme) [+ , - , / , x] işaretleride bildiğimiz(-niz) işlem kısaltma işaretleri.

Davut'tan Alternatifler ! (alternatif hesap makineleri)

Bir çok yazımda verdiğim alternatif site ve programları hesap makinesi adlı yazımdada vereyim.Hepimizin bilgisayarında bulunan hesap makinesini kullanmak istmiyor internetten hesap yapmak istiyorsanız şu verdiğim 3 siteyi kullanabilirsiniz.
Söylediğim gibi bu 3 sitedende alternatif olarak hesap makinesi kullanımı yapabilirsiniz.Zaten aralarından birisi benim kullandığım (mynet.com) adlı site.Yani bu hesap makineside oradan alınmıştır.
Hesap Makinesi Nerede ? ("uzatmada hesap makinesini ver" diyenlere)

Çok uzattım ama ben kısa yazı yazmasını savmiyorum :) Kısa yazı biraz kısa kaçıyor.Biraz uzattık ama değdi.İşte hesap makinesi :

Gelişmiş Hesap Makinesi


"Öff Davut ben bunu beğenmedim bu hesap makinesinin yukarıda nasıl çalışıyor adlı metinle alaksı yok." diyorsan sana alternatif olarak başka bir hesap makineside işte burada.Basit Hesap Makinesi Bu hesap makinesinide buraya koymuştum fakat daha sonra kaldırdım.

Bu yayımladığım Hesap makinesi ile inş. yararlı olmuşumdur.Bu hesap makinesini kullanıp işine yarayanların bi teşekkürü çok görmemeleri rica olunur.
Sessizcrew dedi ki...

bi kaç bişi hesaplayıverdım bende :)ehu güzel olmuş

Yorum gönderirken lütfen alakalı yorumlar yollayın.

Burada yer alan Haber7 haberleri ile güncel hayattan haberdar olun. Davut Erarslan haber eklentisi vardı önceden onu da bir ara eklerim.

Daha fazka haber için tıkla. Haber7 haberleri
blogger"