DavutErarslan 10 von 109Oy 5 Kritik


:) Bu aralar herkesin dilinde bu konu var.Hatta seo teknikleri sitesi bile bu konu üzerine yazmış.Bende bu konu hakkında yazmak istedim.Ve bu konuda elimden geldikçe bir şeyler karalamaya çalıştım.İlk önce Google'nin en geniş anlamlı bilgilerine baktım.Ve bilmeyenler ve yeniden hatırlamak isteyenler için buraya google hakkında bilgiler koydum.


İlk önce Wiki'den Google Tarihini Öğrenelim

Stanford'da doktora yapan iki öğrenci, Larry Page ve Sergey Brin, Google'ı 1998'in 7 Ekim gününde 25 milyon dolar yasal sermayeyle kurdu. Şirketin GooglePlex denen merkez ofisi Kaliforniya'da bulunur ve tüm dünyada 20,000 civarında kişi çalıştırır. Şirketin sermaye ortakları, Kleiner Perkins Caufield & Byers ve Sequoia Capital'ı kapsıyor. Şirket ayrıca, içerik sağlayıcı şirketlere özel web arama çözümleri de sunuyor.Google'ın piyasa değeri 2007 sonu itibariyle 219 milyar Amerikan dolarıdır.Bu rakam ABD borsalarının en büyük 5. şirketi olduğunu göstermektedir.2005 yılı sonu ise değeri 114 milyar dolardı.


Peki Google Neden Arama Kutusunu Genişletti ?

Google 11. yılına girerken yaptığı basit değişiklerinden biriside bu arama kutusu genişletmek.Bu yapılan "arama kutusu genişletme" icraatının sanırım,insanlara daha kolay bir arama ortamı yaratmak için yapmışlar.Ama bence bu arama kutusunu büyütmek yerine oraya şu 3 seçeneği koyabilirlerdi.
  • Normal Arama Kutusu
  • Geniş Arama Kutusu
  • Daha geniş arama kutusu
Koyulan bu 3 seçenek bence daha kullanışlı ve güzel olurdu.Neyse bu google işini biliyo,Google ne yaparsa bizim kabulumüzdür :)

Blogger Eklentileri , Davut Erarslan , Blogspot İpuçları

SessizCrew dedi ki...

Bende dıyorum bu kutu neden bölye buyuk gozukuyor gozume :)

Davut Erarslan dedi ki...

:) buradan öğrendiysen ne mutlu bana :)

Yorum gönderirken lütfen alakalı yorumlar yollayın.

Burada yer alan Haber7 haberleri ile güncel hayattan haberdar olun. Davut Erarslan haber eklentisi vardı önceden onu da bir ara eklerim.

Daha fazka haber için tıkla. Haber7 haberleri
blogger"