DavutErarslan 10 von 109Oy 5 Kritik
Hoş geldin Ramazan..!Artık oruç tutma zamanı geldi.11 ayın sultanı,Müslümanlar için özel olan ay "Ramazan Geldi"."Ramazan Ayı" için aşağıda bir çok bilgi verdim.Bunların içinde bugün çok vaktimi verdiğim İftar Vakitleri oldu.Bunun için 81 ilin iftar vakitlerini her bir il için açtığım iftar vakitleri sayfalarının bağlantısınıda verdim."Ramazan Orucu" hakkında wikiden bilgi,çok güzel bir hoş geldin "Ramazan" aminasyonunu sizlerle paylaştım.

Ramazan Orucu Nedir ? (Wiki'den dinleyelim..!)


Bakara Suresi'ne göre Kur'an'ın İslam peygamberi Muhammed'e gönderilmesi Ramazan ayında başlamıştır ve bu ay içinde "oruç" tutmak müslümanlara emredilmiştir. İlgili ayet şöyledir:

"O Ramazan ayı ki, insanları irşad için, hak ile batılı ayırt eden, hidayet ve deliller halinde bulunan Kur'an onda indirildi. Onun için sizden her kim bu aya erişirse oruç tutsun. Kim de hasta veya yolculukta ise tutamadığı günler sayısınca diğer günlerde kaza etsin. Allah size kolaylık diliyor, zorluk dilemiyor. Bir de o sayıyı tamamlamanızı ve size gösterdiği doğru yol üzere kendisini yüceltmenizi istiyor. Umulur ki, şükredesiniz!" (Bakara suresi 185. ayet).

Bu ay boyunca gündoğumundan önceki alacakaranlık (al-fadschr al-thani / الفجر الثاني , الفجر الآخر ‎ / al-faǧr al-ṯānī) ile günbatımından sonraki alacakaranlık arasında yemek-içmek ve cinsel ilişkide bulunmak Müslümanlara yasak kılınmıştır. Mükellef olan Müslümanların Ramazan orucunu tutması farzdır.


Ramazan Bayramı Nedir ?

Her ramazan ayının sonunda yapılan kutlanan ramazan bayramı'nın diğer bir tanınmış ismide şeker bayramıdır.Bu bayramda insanlar akrabalarıyla,eşiyle,dostuyla bir araya gelir muhabbet eder.Bu bayramda kılınan namazla ilgili namaz vakitlerinide verdiğim iftar vakitleri sayfasında verdim.

81 İlin İftar Vakitleri..!

1.Adana
2.Adıyaman
3.Afyon
4.Ağrı
5.Antalya
6.Ankara
7.Erzurum
8.İstanbul
9.İzmir
10.Zonguldak

Yukarıda verdğim sadece 10 tane ilin iftar vakti.81 ilin iftar vaktine ise buradan ulaşabilirsiniz. İftar Vakitleri (Kategori) - İftar Vakitleri.(Arşiv)


Orucu Neler Bozar ? Neler Bozmaz ?

Orucu neler boza adlı başlık altında orucu nelerin bozduğunu yazmak istemedim onun için ayrı bir sayfa açtım ve oraya orucu nelerin bozabileceğini yazdım.İsteyenler buradan o sayfaya ulaşabilirler.Ve oruç tutma hakkında daha kaliteli bilgi edinebilirler.Orucu bozan şeyler.!

Ramazan İftar Vakitlerini tek...?

Ramazan iftar vakitlerini tek tek değilde topluca görmek isteyenler illaki vardır.Bende bunun çinde ayrı bir sayfa açtım sanırım bugün 100 sayfa açtım :) Ama hepsinin arşivi nerdeyse aynı.Evet tüm illerin iftar vakitlerini bulabileceğiniz adresim ise işte burası : Tüm İlLerin İftar Vakitleri.

Ramazan Bayramı Animasyonu.!Davut Erarslan Herkes..!

Bende Ramazan Bayramı'nın tüm islam alemine hayılı olmasını canı gönülden dilerim.Herkesin Ramazan Bayramı Mübarek Olsun.!


TeknoMobi dedi ki...

Ramazan ayı herkese hayırlı olur inşallah. Tüm iyi dileklerin yerini bulmasını dilerim.

Davut Erarslan dedi ki...

Amin,İnşallah herkese hayırlı olur.Senin içinde hayırlara vesile olmasını canı gönülden isterim.

Teşekkür ederim.

Adsız dedi ki...

Davut kardeş şu ramazan ayı animasyonunu rica etsem paylaşabilirmisin şimdiden çok teşekkür ederim.

Davut Erarslan dedi ki...

tabiiki paylaşırım,zaten bunu bendeinternetten edindim işte adres : http://www.hosgeldinramazan.net/images/slayt/images/rm.swf

Adsız dedi ki...

Merhaba davut kusura Bakma BAya Bi Tema problemi Yaşadım Unutmuşum Linkleri Eklemeyi Özür :S Ayrıca Birazda İşlerim yoğunda ilgilenemiyodum Hemen Ekliyom

Adsız dedi ki...

Davur kardeş bunu blogger siteme eklicemde kod olarak verirmisin sana zahmet acemiyimde biraz

davut erarslan dedi ki...

http://tinypaste.com/72c0ef4 buraya tıkla ve oradaki kodu yazı oluşştururken yapıştır ;)

Adsız dedi ki...

Teşekkür ettim sağolasın ;)

NurullahAslan dedi ki...

Allah değerlendirmeyi nasip etsin:) Uzun bi aradan sonra nete kavuştum ama tekrar ayrılacağım:(

Yorum gönderirken lütfen alakalı yorumlar yollayın.

Burada yer alan Haber7 haberleri ile güncel hayattan haberdar olun. Davut Erarslan haber eklentisi vardı önceden onu da bir ara eklerim.

Daha fazka haber için tıkla. Haber7 haberleri
blogger"