DavutErarslan 10 von 109Oy 5 Kritik
Vay anasını sayın seyirciler..(Alp Hoca'nın Kulakları Çınlasın !) Dünya sosyal ağı Faceook başka bir bu aralar popüler olan FriendFeed'i satın aldı..Bunu duyunca birazcık şaşırdım..Bunun nedeni ise neden facebook friendfeed'i alsınki zaten 250 milyonu aşkın bir kullanıcısı var.Ama facebook'ada hak vermek lazım friendfeed gelişen bir ağdı ve kullanıcı sayısıda gittikçe artıyordu..Peki facebookda neler yapılır ? Buna gerek mi var :) Face'de Oyun var,arkadaşlık var,eğlence var,sosyallik var var da var !

FrienenFeed'i Wikiden dinlemeye Ne dersiniz ?

Kullanıcıların, internette üye oldukları bloglar, arkadaşlık siteleri, fotoğraf siteleri, imleme siteleri gibi pek çok kaynaklardaki aktivitelerini arkadaşlarıyla paylaşmaları ve yorumlamalarını sağlayan yeni nesil bir sosyal ağ. Friendfeed, Türkçe olarak hizmet veren küresel projelerden biridir. Friendfeed'in amacı internetteki içeriği daha anlamlı ve kullanışlı hale getirmek.

Peki Facebook'u Wikiden Dinlemeye Ne Dersiniz ?
Facebook, insanların arkadaşlarıyla iletişim kurmasını ve bilgi alış verişi yapmasını amaçlayan bir sosyal web sitesidir. 4 Şubat 2004 tarihinde Harvard Üniversitesi 2006 sınıfı öğrencisi Mark Zuckerberg tarafından kurulan facebook, öncelikle Harvard öğrencileri için kurulmuştu. Daha sonra Boston civarındaki okulları da içine kapsayan facebook, iki ay içerisindeki Ivy Ligi okullarının tamamını kapsadı. İlk sene içerisinde de; Amerika Birleşik Devletleri'ndeki tüm okullar facebook'da mevcuttu. Üyeler önceleri sadece söz konusu okulun e-mail adresiyle (.edu, .ac.uk, vb.) üye olabiliyordu. Daha sonrasında da ağ içine liseler ve bazı büyük şirketler de katıldı. 11 Eylül 2006 tarihinde ise facebook tüm e-mail adreslerine, bazı yaş sınırlandırmalarıyla açıldı. Kullanıcılar diledikleri ağlara; liseleri, çalışma yerleri ya da yaşadığı yerler itibarıyla katılım gösterebilmektedirler.

Resmiyet Kazandımı ? Yoksa Sadece Hurafe mi ?

Bu resmen kayıtlara geçmiş olmakla beraber onuyla ilgili FriendFeed’in resmi blogundan da açıklama yapıldı ve satın alma doğrulandı.Friendfeed Kurucuları ile yapılan röportajda yapılan açıklama ise şöyle ;

11 saatte anlaştık. Potansiyelimizi Facebook’un 250 milyon kullanıcısına yansıtmak için sabırsızlanıyoruz. Güzel ve keyifli günler göreceğiz


Sende Üye misin ? Değilsen Üye olmazmısın ?

Facebook ve friendfeede bende üyeyim..Friendfeed'i değilde Facebook'u kullanıyorum..Buradan lin vermeyeyimde eğer benim sayfalarımı görmek isterseniz ; Arama motoru bölümüne Davut Erarslan yazarak benim sosyal ağ sayfalarıma ulaşabilirsiniz.


Üye olmak İçin ; Friendfeed için bu adresi ; Friendfeed'e Üye Ol!
Facebook'a üye olmak isterseniz..Buradan bağlanabilirsiniz ; Facebook Üye Ol!

Peki Bu FaceBook(Sonyal AĞ) Ne kadar para ödedi ?

İnternetten edindiğim bilgilere göre facebook friendfeed'e tam tamına 50 Milyon Dolar vermiş..Hiç üşenmedim ve bunu türk lirasına çevirdim ve şu sonucu elde ettim : 74 600 000 000..Neredeyse matematiğim yetmeyecek :)..Bu kadar parayı face veriyorsa demekki face ileri düşünüyor..Çünkü friendfeed Bugünlerde Türkiye'dede Çok popüler ve gittikçe popülerleşiyor..Ve yarını çok açık..

FriendFeed Nasıl Kullanılır ?

Facebook'u kullanmayı bilmeyen sanırım yoktur..Bunun için facebook'un nasıl kullanıldığını yazmak biraz mmm ... ne desemki yaf işte olmaz :) En iyisi friendfeed'in nasıl kullanıldığını anltmak oldğuna karar verdim..Ve işte o kullanma kılavuzunun bulunduğu Gerçek bir güvenilir haber sitesi haber 7'deki adres: FriendFeedn Nasıl Kullanılır ?Bende bu Facebook-Friendfeed anlaşmasının insanlığa yararlı olmasını diliyorum.
Adsız dedi ki...

cidden vay anasını çok ilginç

Can suyu dedi ki...

gerçekten öyle

fatih bayantemur dedi ki...

ikiside bir biri ile örtüşmüş.

Yorum gönderirken lütfen alakalı yorumlar yollayın.

Burada yer alan Haber7 haberleri ile güncel hayattan haberdar olun. Davut Erarslan haber eklentisi vardı önceden onu da bir ara eklerim.

Daha fazka haber için tıkla. Haber7 haberleri
blogger"