DavutErarslan 10 von 109Oy 5 Kritik
Merhaba,internette gezinirken çok güzel (çok beğendim) bir video ile karşılaştım.Bu video hakkında yazı yazmadan önce kısa bir giriş yapayım; Bu video Erzurum'un bir ilçesinde okul öğretmeni tarafından çekilmiş bir video.Çocukları "Gülember Sağar Koyunu" türküsünün eşliğinde oyun oynuyorken videoyu çeken öğretmen bu videoyu intenete vermiş..Bende indrdim ve blogger'e yükledim.Neyse bu giriş yaısını yazdıktan sonra şimdide video hakkında ve videonun çekildiği yer hakkında bilgiler vereyim.İşte bulabileceğiniz tüm bilgiler;

Videoda Ne Var ? ("İzlemeden önce bilgi almak" isteyenlere)

Bu videoda "tahta var,sıra var,duvar var,sıra var bide öğrenciler var" dieyeceğimi sanıyorsanız yanılıyorsunuz:) Bu videoda oynayan çocuklar var."Gülember Sağar Koyunu" adlı türkü eşliğinde oynayayn çocukarı öğretmeni videoya alıyor.

Çocuklar mı ? ("Çocuklar Hakkında bilgi almak" isteyenlere)

Hmm..Çocuklar hakkında bilgi almak isteyenlere verebileceğim bi kaç bilgi var; Çocuklar tahminimce 3. sınıf yada 2.sınıf öğrencisi.Bu yaşca verebileceğim bir bilgiydi.Karakter olaraksa (ben karakter dedim) çouklardan birisi sanırım biraz utangaç yada oynamayı bilmiyor ama diğeri bir oynuyorki görmeyin.Ama ikiside cana yakın olduğuna eminim.

Neresi Demiştin ? ("Çabuk unutuyorum" diyenlere)

Az önce sölemiştim ama eğer unutan arkadaş varsa bir daha söleyeyim.Burası Erzurum'un bir köyü.Ve videonun çekildiği yer ise bir köy okulu.Öğretmen (sanırım derste) çocuklar çıkarmış çocukları oynatıyor.

Hangi Oyunu Oynuyorlar ? ("Müzik severim" diyenlere)

Bu videoda çocukların oynadığı videoda "Gülember Sağar Hedeği" adlı türkü var.Bu türkünün yöresi Erzurum,buna bağlı olarak oyununda yöresi Erzurum.Bu oyun hakkında bilgi almak isteyenler bu bağlanıtıyı takip edebilirler.

Bu video sadece burada mı ? ("Farklı düşünmek istiyorum" diyenlere)

Bu video internette bir çok sitede bulunuyor ki bunların başında facebook geliyor.Facebook'da izlenme rekorları kıran bu video benim facebook sayfamdada var.

Nan ne çok uzatıyosun ! ("Çabuk sinirleniyorum" diyenlere)

Ne kızıyosun veriyoruz bu kadar çabuk neden sinirlendin ki ? Al sana video.
Ne güzel oynuyorlar.Daha doğrusu bir tanesi oynuyor diğeri pek bişe yapmıyor.Ama orada durması yeter..!Bir Erzurum'lu olarak bu videoyu paylaşmaktan memnun oldum..İyi günler dileklerimle..
Erdemir dedi ki...

süper yaaa indirme linki varmı ?

Davut Erarslan dedi ki...

ustadım bende bunu bir program ile indirdim yani link bilmiyorum.Orbit vs gibi programlara bak onlardan indirebilirsin.

Adsız dedi ki...

Süper Maşşallah Dadaşıma

dadaş kızı dedi ki...

bravo izlerken can can diyesim geldi tebrik ederim küçük dadaşlara
tüm hemşerilerime saygı ve selamlar

Yorum gönderirken lütfen alakalı yorumlar yollayın.

Burada yer alan Haber7 haberleri ile güncel hayattan haberdar olun. Davut Erarslan haber eklentisi vardı önceden onu da bir ara eklerim.

Daha fazka haber için tıkla. Haber7 haberleri
blogger"