DavutErarslan 10 von 109Oy 5 Kritik
Merhaba,bugün itibariyle çook güzel bir uygulamayı anlatacağım.Bu uygulamanın adı : "Gamili Hotmail Olarak Kullanmak"Ben bu uygulamayı biliyordum fakat eksik olan nokta nasıl yapacağım bilmiyordum.Yani öle bişe olduğunu biliyordum fakat yapmayı bilmiyordum.Neyse ki bende kendi Gmail hesabımı yaptım.Şimdi sıra sen(siz)de..İşte bu uygulanın tüm ayrıntıları ;

İlk önce Wiki'ye gidelim bu Gmail ve Msn hakkında ufacık bilgiler alalım.
Gmail Hakkında Genel Bilgi
Gmail Google şirketi tarafından sunulan genel ağ (internet) tabanlı e-posta hizmetidir.

Gmail'in veri saklama kapasitesi sürekli artmaktadır (şu anda 7 GB'den çok). Ücretsiz POP3 iletişim olanağı vermektedir. Gmail hesabına sahip olmak isteyenlerin daha önceden, halihazırdaki bir kullanıcıdan davet alması gerekirken 7 Şubat 2007 tarihi itibariyle herkes üye olabiliyor.


Hotmail (Msn) Hakkında Genel Bilgi
Hotmail, 1995 yılında Sabeer Bhatia ve Jack Smith tarafından kuruldu. O dönemde tarayıcı üzerinden kullanılabilinen ilk e-posta programı olan hotmail 4 Temmuz 1996 tarihinde tamamen kullanılabilir hale gelmiştir. Hotmail ismi Jack ve Sabeer yeni servislerine isim bulmaya çalıştıkları sırada HTML harflerini çağrıştırdığı için seçilmiştir. Nitekim servisin orijinal ismi HoTMaiL'dir. Aralık 1997'de 8.5 milyon kullanıcıya sahip olan hotmail, 400 milyon Amerikan Dolarına Microsoft'a satıldı ve MSN şemsiyesine alındı.

Şimdi Bu eklenti nasıl yapılır resimlerle anlatayım..Aşağıdaki adımları uygulayın ve sizde Hotmail'e Gmail hesabıyla giriş yapın.

1. Adım Çalışma Başlangıcı

İlk olarak buradaki adrese giriyoruz.(Adres) Daha sonra e-posta adresi yerine gmail hesabınızı şifrenizi yazıp diğer bölümleri doldurduktan sonra devam tuşuna basıyoruz.(Resim 1.1)2. Adım Sona Doğru
Daha sonra gelen kısımda az önce yazdığımız gmail hesabını yazıyoruz.Ve kabul ediyorum sekmesine tıklıyoruz.(Resim 1.2)3. Adım Çalışma Bitişi

İşlem bu kadar.Şimdi sıra gelen maili onaylamanızda.Şimdi gmail hesabınızı girin ve oradaki gelen kutusunda size "Windowslive ID"'den gelen maili okuyun ve onay verin.Eğer onaylamazsanız gmail hesabıyla hotmaile girebilirsiniz ama kullanıcı adını asla değiştiremezsiniz.

Not:Buraya Hotmail ve Gmail alternatif siteleri yazardımda bunu okuyan kişi sadece "Gmail Msn Olarak Kullanmak (Hotmail)" üzerine bilgi almak istediği için yazmıyorum onu başka yazıya saklıyorum.

"Garantisiz İş Yapmam Ben" diyenlere

..de garanti vermek için kendim gmail hesabımada uyguladım ve kullanıyorum çok kullanışlı olan bu aktivite benimde beğendiğim bir uygulamaydı.Bunun için Gmail ve Hotmail'e şunu söylüyorum : "Thank you Gmail , Hotmail and Davut"


İlgililere : Gmail msn,gmail msn kullanmak,msn'de gmail'e girmek,msn ve gmail.Hotmail hesabıma gmail ile girmek istiyorum.Gmail ve hotmail.
eftal ! dedi ki...

kolay ve basit bir yöntem teşekkürler =)

samed kapudan dedi ki...

resimler çok güzel olmuş daha önce görmemiştim nasıl yapılıyor bu

SessizCrew dedi ki...

Teşekkurler :)

hale dedi ki...

Süper olmuş, teşekkür ederiz. Bu ne güzel bir blog ;)
http://www.gercektavla.com

hakan dedi ki...

çok teşekkürler

Adsız dedi ki...

gerçekten güzel miş thenk you teşekkğürler emeğinize sağlık

Yorum gönderirken lütfen alakalı yorumlar yollayın.

Burada yer alan Haber7 haberleri ile güncel hayattan haberdar olun. Davut Erarslan haber eklentisi vardı önceden onu da bir ara eklerim.

Daha fazka haber için tıkla. Haber7 haberleri
blogger"