DavutErarslan 10 von 109Oy 5 Kritik

Değişenler !

Merhaba arkadaşlar..Bu sezon sitede neler değişti ? diye bir yazı yayınlamaya karar verdim..Bu yazımda bunlarla ilgili bir kaç cümle karalamaya karar verdim.Bu değişenler sitedeki bir kaç gündür değişen görüntünün yanı sıra 2009 genel itibariylede bir değişen görünümleri içeriyor..Bundan sonra her değişeni buraya yazacam..Böylece okuyucular bilgilenecek..Bunlar ;

1. Sayfa logosu (büyük) !

İlk olarak sayfada yukarıdaki logoda değişme oldu..Bunun için eski logo siyahdı ve Blogger eklentileri ve davuterarslan yazıyordu ve ortadada logo resmi vardı ama bunun yerine artık bu var..


2. Sayfa 30*30 Logosu

Link değişiminde kullandığım 30*30 logosunuda dün itibariyle değiştirdim..Eksi logo siyah yıldızlı ve el yazısı ile yazılmış bir "D" harfiydi şimdiki logo ise bu.3.Favicon Değişti

Eski favicon mavi arka plan üzzerine büyük "d" harfiyle yazılmış bir icondu..Şİmdiki icon ise 2. değişen yenilikte verdiğim 30*30 icon..

4.İzleyiciler Artık Yok

İzleyiciler bölümüde kalktı 48 izleyici vardı ve artık izleyenler gadgeti sayfamdan kalktı..

5. Yandaki search bax kalktı

Yan tarafta duran js ile yapılmış bir arama kutusu search bax da sitemden kalktı..

6.İletişim

Bunun yerine sol taraftan kalkan search baxın karşısına (sağ tarafa) iletişim resmi eklendi..

7.Buda Sana Kapak OLsun

Buda sana kapak olsun eklentisi ile sayfanın altında durum çubuğunun üstünde her zaman duran rastgele yazı eklentisi var.Buradan rastgele yazıları bulabileceksiniz..

8.Reklam Bölümü

Yan tarafta reklam adlı bir bölüm açtım..Ve 700*700 resim lin almayı düşünüyorum..Burada kaliteli blogların tanıtımını yapmayı düşünüyorum..

9.Tek Bir Yazı

Artık ana sayfada tek bir yazı yayınlayacam bu duruma göre 2 olarak değişebilir..Bununla beraber Devamını oku eklentisinide siteden kaldırdım..Artık tek yazı sloganı var...

10.Yeni Logo

Eski logoyu kaldırıp yerine şu logoyu ekledim umarım beğenirsiniz Tarih : 7 Ağustos 2009 http://i29.tinypic.com/iqk587.gif

11. Yeni Resim Görüntüleme !

Bu eklentiyi yükledim artık resimlere mouse yi getirdiğiniz zaman sitedeki resimler büyüyor..Tıklamanıza gerek yok..

12.Kaç Kere Okundu

Bildiğiniz üzere sitede kaç kere okundu eklentisini yayınladım artık her yazıda kaç defa okunduğu yazıyor..

13. Google Aramaları(Her Yazıda)

Bildiğiniz üzere tek bir yazı dönemine geçtikten sonra bide kaç defa okundu eklentisini kurdum..Ana sayfadaki tek bir yazının başlığının altında kaç defa okunduğu yazıyordu..Ama ben buraya Google'de Ara ! Yada Yahoo da ara eklneitsini kurmak için kaç kere okundu eklentisini ana sayfadan kaldırıp sadece yazı sayfalarına koydum..Ve böylece Ana sayfada başlığın altıda şu metni bulabilirsiniz :
Bu yazıyı Google de Aramak İstemezmisin ? - Peki Yahoo da ?

Ee bu peki ana sayfada mı oldu ? Hayır..Ben bununla yetinmedim her yazı sayfasında çıkan kaç kere okundu eklentisi olduğu için her yazının başlığının yanına şu resimleri koydum artık buradan da aramanızı yapabilirsiniz.İşte Resim ;


14. Yahoo Kalktı Yerine Paylaş Geldi..
13 nolu değişende yazdğım google ve yahoo da aramayı kaldırdım bunun yerine buraya sadece google arama koydum ve alt tarafta bulunan paylaş butonlarının kaldırdım..Bunları Googlede aramanın yanına koydumm Artık yazıları Friendfeed,Facecook,Twitterde paylaşablirsiniz ;)

15.Okunma Sayısı - Gönderen

Okunma sayısını kaldırdım ve yeniden kurdum ve bunun yerine tekrar kurdum..Ve artık yazıyı kimin gönderdiği yazıyor artık Blog Kaydının Başlığının altında Kategorisi,Yorum Sayısı,Gönderen ve Okuma Sayısı var..

Birazda Eskiye gidip 2009 da sitede neler değiştiye gelelim...

2009 yılında ilk olarak temayı deiğiştirdim ve Teknomobi.net'in hazırladığı Teknomobi V1 Temaya geçiş yaptım..Bu temada arka plana yeni bir resim koydum ve bu resmide Düşüngeç.com 'dan aldım..Daha sonra sayfadaki slayt bölümünü kaldırdım..Fakat daha sonra yeniden koymak için yeni bir slide eklentisi kurdum..Ama buda siteyi yavaşlattığı için bunuda kaldırdım..

Sanırm yakında tema yeniden değişecek bunun nedeni ise Teknomobi.net'in yeni tanıtacağı 2 Blogger Teması bu temalar çıkar çıkmaz sanırım onlara geçiş yapacam..O temaları sitemde tanıtacam umarım beğenir indirirsiniz ;)...
Sade dedi ki...

izleyeciler ve arama kısımlarını kaldırmanın özel bir sebebimi var?

Admin dedi ki...

Hayır..Yok..Ama bölesi daha iyi..

Yorum gönderirken lütfen alakalı yorumlar yollayın.

Burada yer alan Haber7 haberleri ile güncel hayattan haberdar olun. Davut Erarslan haber eklentisi vardı önceden onu da bir ara eklerim.

Daha fazka haber için tıkla. Haber7 haberleri
blogger"