DavutErarslan 10 von 109Oy 5 Kritik
Evet arkadaşlar sizinde bildiğiniz gibi bloggerda çoğu kişi kendi tasaladığı yada başkalarının tasarladığı temaları kullanıyor ve sizde bilirsiniz bu siteye gadget ya yerleşime gelip tıklayarak,yada html düzenleden eklenir..Bu temaların belirli bir düzeni vardır..Fakat headerin altına ve üstüne gadget eklemek için sitenin kodlamasının on göre olması gerekir..Mesela benim temanın düzeninin görünümü aşağıda...


Sizinde gördüğünüz gibi benim temamda header yok..Ama sizin temanızda varsa ki büyük ihtimal vardır.Şimdi sıra bu header seçeneğinin önüne gadget ekleme seçeneği yapmaya geldi sıra..

1. Adım

İlk olarak temamızda header yani üst bilginin önüne gadget eklemek için temada widget şablonunu genişletim ve şu kodu aratalım..

<b:section class='header' id='header' maxwidgets='1' showaddelement='no'>

Ve bu kodu silip yerine şu kodu yapıştırılalım..

<b:section class='header' id='header' preferred='yes'>

Ve son olarak temayı kaydedip çıkalım..Yerleşime gelip bakın ki olmuş mu..Bu arada yarında headerdan sonra gadget eklemeyi anlatacam..Powered By DaVuT Erarslan..
necdet çelikhan dedi ki...

header öncesi ve header sonrası her iki gadget aynı anda mümkünmü?cevaplarsanız sevinirim teşekkürler...

Yeşilçam dedi ki...

tşkler..oldu

Serkan ERDOĞAN dedi ki...

Teşekkürler davut işime çok yaradı

http://ozgurceblog.blogspot.com/ dedi ki...

teşekkürler.

Yorum gönderirken lütfen alakalı yorumlar yollayın.

Burada yer alan Haber7 haberleri ile güncel hayattan haberdar olun. Davut Erarslan haber eklentisi vardı önceden onu da bir ara eklerim.

Daha fazka haber için tıkla. Haber7 haberleri
blogger"