DavutErarslan 10 von 109Oy 5 Kritik
Bi kaç gün önce blogger widgeti sadece ana sayfada ve sadece arşivde göstermeyi anlatmıştım..Fakat yoğun istek geldi sadece yazı sayfalarında göstermek nasıl diye senyum Bu eklenti benim sitemdede gördüğünüz gibi yazı sayfaları tıkladığınız zaman yan taraftaki bağlantıların hemen üstünde çıkıyor..Bende bu istekler üzerine "Eh artık anlatmanın zamanı geldi" dedim ve koyuldum işe..Bi kaç resim düzenleme yaptım ve eklentiyi şimdi anlatıyorum..(Resim1 de ana sayfa yazısı,resim2 de yazı sayflarında çıkan yazı var !!)

RESİM1 --> Gördüğünüz gibi ana sayfada yazı sayfalarındaki gadget yok !!RESİM2 --> Gördüğünüz gibi yazı sayfalarında bu gadget çıkıyor !!Bu eklentiyi nasıll buldun ? Aşağıdaki ankette yer alıyor Cevap bekliyorum..

Bu eklenti için yapmanız gerekenler..http://www.davuterarslan.blogspot.com

1. Adım

İlk önce blogger hesabımıza giriş yapıyoruz..Ve yerleşim/gadget ekle/html javascript sekmelerine tıklayarak bir gadget oluşturuyoruz ve bu gadgete tabiki bir isim veriyoruz..

2. Adım

Daha sonra şu adımları izliyoruz : Yerleşim-html düzenle-widget şablonu genişlet'e tıklayarak Eklediğimiz gadgeti ctrl+f yardımıyla gadget ismini yazarak buluyoruz..Ve o gadgeti siliyoruz ve yerine şu kodu yapıştırıyoruz..

<b:widget id='HTML3' locked='false' title='Gadget İsmi' type='HTML'>
<b:includable id='main'>
<b:if cond='data:blog.pageType == "item"'>
<!-- only display title if it's non-empty -->
<b:if cond='data:title != &quot;&quot;'>
<h2 class='title'><data:title/></h2>
</b:if>
<div class='widget-content'>
<data:content/>
</div>

<b:include name='quickedit'/>
</b:if>
</b:includable>
</b:widget>
Yukarıdaki kırmızı renkli kısmı (Gadget İsmi) kendimize göre değiştiriyoruz..

3. Adım

Daha sonra yerleşim/sayfa öğeleri kısmına gelip eklediğimiz gadgete tıklıyoruz ve düzenliyoruz artık oraya kendimize göre yazılar yazıyoruz..Artık o gadget sadece yazı sayfalarında çıkacak ;)


+/- Bize Destek Vermek İstermisin ?

<a href="http://davuterarslan.blogspot.com"
title="Blogger Eklentileri - Davut Erarsan">Blogger Eklentileri</a>

Refsa dedi ki...

güzel

finalongju 2 dedi ki...

Tesekkürler

Adsız dedi ki...

Ben biliyorum nasıl bulduğunu :D Önceki yazılar sonraki yazılar diye birşey var ansayfa haricindeki sayfalarda bunların ortasında bir de anasayfa linki çıkıyor. Onu yapısını inceleyip buldun dimiii? :D

Yorum gönderirken lütfen alakalı yorumlar yollayın.

Burada yer alan Haber7 haberleri ile güncel hayattan haberdar olun. Davut Erarslan haber eklentisi vardı önceden onu da bir ara eklerim.

Daha fazka haber için tıkla. Haber7 haberleri
blogger"