DavutErarslan 10 von 109Oy 5 Kritik
Geldim ..! Arkadaşlar işte bir blogger eklentisi..Hani okuyucuların dikkatini çekmek istersinizde başaramazsınız ya artık sanırım biraz başaracaksınız..Bloggerda yazı yazarken ilk harfi büyük yazmak kolay..Yazıyı Seçersiniz rengini ayarlarsınız ve bunu her zaman yaparsınız bunun yerine yani bunları her seferinde yapmak yerine..Bir Seferde Şöyle yapmanız yeterli..

1.Adım

Blogger hesabımıza giriş yaptıklan sonra html düzenle kısmına gelip css kısmını buluyoruz.. Bazı arkadaşlar soruyo css kısmı sadece ]]><*/b:skin> (yıldız yok) bundan mı oluşuyo diye..Ama bu temadan temaya değişiyo ;) Neyse bu kodun önüne şunları ekliyoruz :


.davuterarslan {
float:left;
color:#000;
background:#fff;
line-height:80px;
padding-:1px 5px 0 0;
font-family:times;
font-size:100px;
}Bu kodlar yazının boyutunu rengine vs. belirliyo.. işte düzenlemek içn yardım :

Font Size
: Punto Boyutu
line-height: Yükseklik
color: Renk
background: Arka plan

2. Adım


Ayarlar > Biçimlendirme > Kayıt Şablonu yolunu izleyin ve Kayıt Şablonu seçeneğinin yanında bulunan kutucuğa aşağıdaki kodu yapıştırıp ve ayarları kaydedin;

<span class="davuterarslan">İlk Harfi Yaz</span>


Bundan sonra yazı yazarken her yazının içinde bu kod olacak siz "İlk Harfi Yaz" yazan kısma ilk harfi yazarak yazıya başlayın...

Teşekkürler..

Yorum gönderirken lütfen alakalı yorumlar yollayın.

Burada yer alan Haber7 haberleri ile güncel hayattan haberdar olun. Davut Erarslan haber eklentisi vardı önceden onu da bir ara eklerim.

Daha fazka haber için tıkla. Haber7 haberleri
blogger"