DavutErarslan 10 von 109Oy 5 Kritik
Ne Doğan, ne Ciner, ne de Turkuvaz! Türkiye'nin en büyük gazetesini Google çıkarmaya hazırlanıyor. Merak edilen detaylar, bu özel haberde!10 Mart 2009 17:51


Teknoloji sitesi ShiftDelete.Net'in haberine göre; iş bulma sitelerinde karşılaşılan bir ilan, oldukça ilgi çekmiş durumda. İlanda, yeni bir gazete çıkarmak için yapılan hazırlıklardan ve eleman alımlarından bahsediliyor. Gazetenin adı da; "Google Haber" olarak belirtilmiş.


Bu ilanın önce şaka amaçlı hazırlanıp hazırlanmadığını merak eden teknoloji sitesi editörleri, yazılanları görünce gayet ciddi bir iş ilanı olduğunu fark etti.


Firma Ne Dedi?

Olayın gerçekliği konusunda tam emin olmak için firmayı arayan ShiftDelete.Net editörleri, firmanın ellerinde hazırlanmış bir nüshanın bulunduğunu, dünyada eşi görülmemiş bir proje olduğunu ve çok yakında başlayacaklarını öğrendiler.

Merak Edilenler


Google News üzerinde bulunan haberlerden gazete çıkarmak için çok ciddi sorunlar bulunuyor. Bunlardan biri, Google'ın kendi isim haklarını basılı bir yayın için kullandırıp kullandırmayacağı.

Bir diğer konu da, Google News içerisinde yer alan haberlerin; Haber7.com, ShiftDelete.Net gibi çok sayıda yayıncının ve haber kaynağının eserleri olduğu için, eser sahiplerinin izni olmadan bu içeriklerin ticari amaçlar için kullanılması.


:: Google, gazete çıkarsa satın alır mısınız?


Hakkı Alkan - http://shiftdelete.net


Yorum gönderirken lütfen alakalı yorumlar yollayın.

Burada yer alan Haber7 haberleri ile güncel hayattan haberdar olun. Davut Erarslan haber eklentisi vardı önceden onu da bir ara eklerim.

Daha fazka haber için tıkla. Haber7 haberleri
blogger"