DavutErarslan 10 von 109Oy 5 Kritik
Atom’un Yeni Rakibi 12 Mart 2009 17:20 Küçük PC sistemleri veya Netbook’lar. Günümüzde herkes bu alanda söz sahibi olmak için yarışıyor. Tıpkı yılların deneyimine güvenerek bu alanda yeni bir ürün piyasaya çıkaran Via gibi.

Netbook, mobil internet cihazları veya oturma odası için tasarlanan HTPC. Piyasada, kullanıcıya maksimum film ve müzik zevki yaşatabilmek için kıyasıya bir mücadele yaşanıyor. Herkes pastadan pay kapma peşinde. Tıpkı işlemci ve yonga seti konusunda oldukça büyük bir deneyime sahip olan Via gibi.Via’nın bu yeni yonga seti sadece 2.3 Watt’lık bir güç tüketiyor.Via yeni bir yonga setini piyasaya sürdüğünü duyurdu. Bu yeni yonga seti bir çok özelliği tek bir ründe birleştirmesi ile ilgi çekmesi bekleniyor. Bu yeni yonga setinin adı „VX855 Media System Processor“. Kısaca MSP olarak adlandırılan bu yeni ürün mümkün olduğunca en küçük güç tüketiminde en yüksek performansı elde etmek için tasarlandı. Entegre bir grafik birimine (S3 Chrome 9HCM) sahip olan bu yonga seti DirectX9 teknolojisini destekliyor ve bundan da önemlisi HD videoları oynatabiliyor.Dahili grafik yongası sayesinde 1080p videoları da oynatabilecek.Chrome9 grafik birimi „Chromotion Video Engine“ adlı bir grafik motoruna sahip. Bu grafik motoru H.264, VC-1, MPEG-2, MPEG-4, WMV9 ve DivX-Codec standartlarını destekliyor. Söylenenlere göre 1080p çözünürlüğündeki videoları oynatabilen bu yonga seti aynı zamanda 7.1 kanal ses teknolojilerine de uyumlu.

Bu yonga seti Via’nın Nano, C7 ve Eden işlemci aileleriyle birlikte çalışabilecek. İki adet bellek yuvasını (DDR2-800) destekleyen bu ürün toplam altı adet USB 2.0 bağlantı yuvası ile birlikte Wi-Fi ve Ethernet yuvalarını da çalıştırabilecek.:: Atom'un buna cevabı ne olacak acaba?Yazan: Ecevit Bıktım
SDN - http://shiftdelete.net

Yorum gönderirken lütfen alakalı yorumlar yollayın.

Burada yer alan Haber7 haberleri ile güncel hayattan haberdar olun. Davut Erarslan haber eklentisi vardı önceden onu da bir ara eklerim.

Daha fazka haber için tıkla. Haber7 haberleri
blogger"